Písařka napsala na stroji 24 stran textu za 2 hodiny 40 minut.
Pan Ryba za nákup tří vánočních kaprů zaplatil 1 080 Kč.
Druhý kapr bylo o 80 dkg těžší než první kapr a třetí kapry byl o 80 dkg těžší než druhý kapr. Cena za 1 kg živého kapra byla 120 Kč.
Kilogram jahodových bonbónů stojí 160 Kč, kilogram malinových bonbónů stojí 200 Kč/kg. Cukrář má připravit 20 kg směsi v ceně 190 Kč/kg. Cena směsi se stanovuje podle poměru, v jakém se bonbóny míchají.
Obsah zahrady byl rozdělen na bylinkovou, zeleninovou a okrasnou část v poměru 2 : 3 : 5 (v tomto pořadí). Výměra bylinkové části je 4 m × 2,50 m.
Cena jednoho kusu zboží činí 350 Kč a cena dopravy je 90 Kč. Cena objednávky byla celkem 5 340 Kč.
Jsou dány číslice 0, 1, 4 a 9.
Jsou dány číslice 1, 5, 7 a 2.
V dílně vyrábí dělník výrobky. Za měsíc odpracoval 184 hodin a vyrobil 1 104 ks výrobků.
Linda utratila za nákup dárků 320 Kč, což bylo 16 % jejích úspor.
Televizor stál 14 500 Kč a byl zlevněn o 12 %.
Na statku snížili chov krav o 20 % a chovají dnes 300 krav.
Zedníci vykopali jámu ve tvaru kvádru o rozměrech dna 40×40 dm a hloubce 350 cm.
Vykopanou zeminu rovnoměrně rozhrnuli a udusali na obdélníkovou plochu o rozměrech 20×8 m.
Petr je 2× starší než Pavel. Před 4 lety byl Petr 3× starší než Pavel.